Pytania i odpowiedzi.

Czym jest serwis lokalni.net?

O tym czym i dla kogo jest serwis lokalni.net dowiesz się klikając w ten link.

Co będę z tego miał, że dodam tu swoją ofertę?

Korzyści jakie wynikają z obecności w lokalni.net opisuje linkowany tekst.

Ile to kosztuje?

Z założenia wpisy podstawowe w dziale Firmy oraz w działach Wydarzenia oraz Atrakcje turystyczne nie kosztują obecnie nic. Są darmowe i takie pozostaną. Fakt, że darmowy wpis dla firm niesie za sobą pewne ograniczenia co do ilości informacji jakie możesz podać o swojej firmie oraz nie zawiera w sobie opcji dodatkowych. Mimo wszystko jest on jak najbardziej użyteczny.

Wpisy w dziale Wydarzenia oraz Atrakcje turystyczne aktualnie są całkowicie darmowe.

Szczegółowe zestawienie pakietów znajdziesz tutaj.

Co muszę zrobić, żeby zamieścić swój wpis?

Możesz dodawać swoje wpisy samodzielnie lub kontaktując się z administratorem strony. Namiary znajdziesz w zakładce kontakt.

Tutaj materiał o dodawaniu wpisów w lokalni.net

Tutaj o samodzielnym dodawaniu wpisów w lokalni.net

Czy mogę usunąć swój wpis?

Tak. Oczywiście, że możesz usunąć swój wpis.

W przypadku kiedy dodawałeś samodzielnie, możesz go usunąć lub modyfikować w każdej chwili logując się do swojego panelu zarządzania.

W przypadku gdy dodawałeś za pośrednictwem administratora strony, wszelkie zmiany i modyfikacje przeprowadzisz informując go o ewentualnych zmianach przez bezpośredni z nim kontakt, który znajdziesz w zakładce Kontakt 🙂

Czy muszę być właścicielem firmy, żeby dodać tu swoją ofertę?

Tak. Właścicielem lub musisz działać za zgodą właściciela. Wpisy anonimowe lub budzące wątpliwości administratora będą weryfikowane lub odrzucane. Każdy wpis zanim pojawi się na stronie musi zostać zatwierdzony przez administratora serwisu, bez względu na dział do którego został dodany.

 

Czy muszę dodawać zdjęcia do swojej wizytówki?

Nie musisz. Choć wtedy Twoja wizytówka nie będzie wyglądała zachęcająco, ze względu na fakt używanego przez stronę motywu graficznego. Gdy nie będzie zdjęcia (minimum jednego) Twój wpis będzie widzialny tylko na mapie oraz w wynikach wyszukiwania. Stracisz całą wyjątkowość możliwości tej strony. O wyjątkowości lokalni.net przeczytasz tutaj.

Drugi aspekt dodawania zdjęć jest innej natury. Bardziej marketingowej i związanej z przesłaniem jakie towarzyszy tworzeniu serwisu lokalni.net (tutaj o misji lokalni.net). Idealnym rozwiązaniem byłoby takie, że dodasz zdjęcie pokazujące twarz Twojej Firmy, czyli Ciebie w sklepie lub na tle siedziby Twojej firmy. Jeśli świadczysz usługi np. elektryczne, to pokaż się w otoczeniu narzędzi z których korzystasz, czy podczas wykonywania swojej pracy.

Mamy dać się poznać, więc wykorzystajmy to i pokażmy się. Zdjęcia z ludźmi (w tym przypadku z Tobą) zawsze wzbudzają większe zainteresowanie i dzieje się tak poza naszą świadomością. Wykorzystajmy to…. Choć oczywiście to tylko podpowiedź, a Ty sam zdecydujesz czy ją wykorzystasz.

 

Jak korzystać z lokalni.net ?

Co wyróżnia lokalni.net na tle podobnych serwisów?

Przede wszystkim bardziej personalne podejście do firm. Za każdą firmą kryje się człowiek lub grupa osób. Większość serwisów o podobnym charakterze korzysta z suchych danych zaczerpniętych z GUS dotyczących ewidencji firm. Tutaj zakładamy sobie za cel bardziej ludzkie podejście do tematu ze względu na charakter serwisu lokalni.net.

Obecność w nim ma pomóc nam na naszym lokalnym rynku ze względu na fakt wykorzystywania mechanizmów geolokalizacyjnych polegających na pokazywaniu internaucie tego, co znajduje się w JEGO okolicy. Jeśli szukał czegoś w Kaliszu, to dostanie odpowiedzi związane z Kaliszem. Jeśli szuka czegoś w Kępnie, to podsunięte zostaną mu wyniki wyszukiwania właśnie z Kępna.

Dzięki temu oraz możliwości docierania do ludzi za pomocą np. Facebooka, możemy zyskać o wiele więcej niż zwykły wpis w katalogu firm xyz, za który często musimy zapłacić  więcej niż 300 złotych…

Czy serwis jest moderowany ?

Tak. Jest moderowany i to ostatecznie administrator dokonuje publikacji wpisu po sprawdzeniu jego poprawności.

Czy mogę korzystać z serwisu jako użytkownik anonimowy?

Jeśli wyszukujesz treści, to tak. Oczywiście. Do tego nie musisz się rejestrować.

Jeśli chcesz treści dodawać, pisać komentarze lub oceniać poszczególne wpisy, to nie.

Żeby móc oceniać wydarzenie/atrakcję/firmę lub komentować, trzeba być zarejestrowanym w serwisie. Ostatecznie o publikowaniu lub nie publikowaniu ocen i komentarzy decyduje administrator serwisu. Wszystkie niemerytoryczne lub pozbawione uzasadnienia nie będą opublikowane.

Na czym polega dodanie firmy do map w innych serwisach -(funkcjonalność dostępna w późniejszym terminie).

Tą możliwość przewiduje Pakiet Premium i polega ona na tym, że oprócz pełnej informacji o Twojej firmie w serwisie lokalni.net, uzyskasz wpis dotyczący Twojej lokalizacji w serwisach innych.

  • Jeśli jeszcze nie jesteś obecny w targeo.pl (mapy) to Twoja firma zostanie tam dodana.
  • Założę dla Ciebie wizytówkę POI w serwisie poipoint.pl
    Jest to ogólnodostępny portal z bazą danych punktów POI, które z kolei są udostępniane dla różnych wersji nawigacji satelitarnych.
  • Stworzę dla Ciebie punkt POI w serwisie miplo.pl.
    Ten serwis umożliwia dodawanie własnych lokalizacji do bazy punktów POI wykorzystywanych między innymi przez nawigacje GPS takie jak AutoMapa.

Jak mogę wykorzystać obecność w serwisie do promocji swojej firmy?

Jak zapewne zauważyłeś, dzięki serwisowi lokalni.net zyskujesz znacznie więcej niż tylko wizytówkę swojej firmy. Zyskujesz pewien mechanizm dzięki któremu zaistniejesz zarówno w internecie lokalnym jak i na Facebooku, Mapach Google, Mapach Targeo oraz w różnych systemach nawigacji satelitarnej.