Co Ty możesz z tego mieć?

Poniższych kilka zdań ma nieco przybliżyć założenia jakie przyświecały powstawaniu serwisu i mam nadzieję, że pomoże mi odpowiedzieć na kilka pytań, które teraz pojawiły się w Twojej głowie…

Co Ty będziesz z tego mieć?

Daj się poznać.

Wszak ludzie kupują od ludzi, których lubią. Dlatego daj się poznać jako człowiek – właściciel Twojej wspaniałej firmy. Korzystamy najczęściej z usług ludzi, którym ufamy, a dziś, w dobie internetu i pozornej w nim anonimowości zaufanie odgrywa kluczową rolę. Jako właściciele firm, organizatorzy rozmaitych przedsięwzięć, często staramy się ukrywać za jakimiś marketingowo brzmiącymi nazwami, sloganami itp. Przez to stajemy się anonimowi i pospolici, bo jak określić kogoś, kto robi coś dokładnie tak jak wszyscy inni dookoła?

Nasze firmy to nasze życie, to owoce naszej ciężkiej pracy, które są jednak najczęściej uzależnione od jednego, kluczowego elementu. Jest nim nie kto inny jak KLIENT. Nie ma klienta – nie ma biznesu.

Żyjemy w czasach internetu i właśnie ze względu na to coraz bardziej liczy się rozpoznawalność i niepowtarzalność.

Gdy Pani Joli zepsuje się kran, to raczej małe szanse na to, żeby zaczęła przeszukiwać katalogi branżowe w celu zlokalizowania najbliższego hydraulika. Jeśli nie ma jakiegoś znajomego speca od kranów, to będzie szukała raczej rekomendacji kogoś, kto osobiście takiego hydraulika zna. Takiego z najbliższej okolicy…. i tutaj zaczyna się nasza rola (serwisu lokalni.net) ale o tym za chwilę…

Na tej stronie masz możliwość dodania zdjęć. Wykorzystaj to i prześlij tu nie tylko dane firmy ale również swoje zdjęcie na tle sklepu, logo czy sprzętu, który wykorzystujesz w swojej działalności. Pokażmy, że nasze firmy mają twarz, ludzką twarz… twarz właściciela. Jest to szczególnie istotne dla firm działających lokalnie, dla takich, które swoją aktywność prowadzą w świecie realnym, nie wirtualnym.

Niech o Tobie się mówi!

Dziś, w dobie serwisów społecznościowych jest to o wiele łatwiejsze niż dawniej. Mając swoją wizytówkę w lokalni.net możemy dowolnie wykorzystywać linki do niej. Możemy udostępniać np. na Facebooku czy w innym tego typu medium i dzięki temu będziemy stawać się coraz bardziej “swojscy” dla znajomych naszych znajomych przez co nasz potencjalny rynek klientów ma szansę na powiększanie się… i tutaj dochodzimy do kluczowej kwestii w przypadku lokalni.net, a mianowicie:

Razem możemy więcej.

Gdybyśmy chcieli samodzielnie zająć się promocją naszej działalności w internecie, to prawdopodobnie zajęłoby nam to sporo czasu i pochłonęłoby sporo środków na reklamę. w naszym przypadku sytuacja wygląda nieco inaczej. Nie jesteśmy sami. Załóżmy, że w serwisie swoje wizytówki posiada 100 firm. 100 osób (bo za każdą firmą kryje się przynajmniej jedna osoba), z których każda choć raz udostępni swoją wizytówkę publicznie. Puści adres do niej w internet. W tym przypadku mamy 100 linków prowadzących do lokalni.net, a każdy z nich prowadzi do konkretnej strony.

Na każdej z tych stron znajduje się mapa oraz zakładka zawierająca oferty firm z tej samej okolicy. Nie z drugiego końca Polski ale z sąsiedztwa! Z tej samej miejscowości!

Podobnie działa wyszukiwanie na stronie. Jeśli ktoś szuka elektryka w Mikstacie (przykładowo rzecz jasna), to wyszukiwarka pokaże mu elektryków w szukanej miejscowości ale również wyświetli “zajawki” innych przedsiębiorców z tej samej lokalizacji. Wyświetlane wyniki dopasują się do miejscowości (same z siebie), którą wybrał internauta dzięki temu masz szansę zostać “kliknięty” za każdym razem gdy ktoś będzie potrzebował czegoś z Twojej okolicy.

Panie… ale kto dziś szuka w internecie jak czegoś pilnie potrzebuje…

Jeśli masz takie wątpliwości, to zapytaj swoich dzieci lub wnuków. Zdziwisz się co ci odpowiedzą.

Zgoda ale przecież nie każdy nosi ze sobą komputer albo laptop jak jest w nowym miejscu i nie wie gdzie czego szukać.

To prawda. Nie każdy nosi laptop… ale prawie każdy ma przy sobie smartfon z połączeniem internetowym. Tu dochodzimy do kolejnej, ważnej korzyści wynikającej z korzystania z lokalni.net

Mobilność.

Strona jest w pełni dostosowana do urządzeń mobilnych. Wszystko dopasowuje się do sprzętu z jakiego korzystasz w danej chwili. Twoja oferta będzie wyglądała tak samo dobrze na dużym ekranie komputera jak i na małym ekranie smartfona. Zachowana zostaje pełna funkcjonalność z wyznaczaniem trasy do Twojej firmy włącznie (co w przypadku smartfonów jest znacznie ważniejsze niż w przypadku komputera klasy PC).

Tym bardziej jest to istotne gdy przeglądamy dane dotyczące tego, z czego ludzie korzystają przeglądając internet. Coraz większy procent stanowią urządzenia mobilne i to nie tylko w przypadku sytuacji awaryjnych, gdy nie mamy przy sobie laptopa ale na co dzień. Dodatkowo Google lepiej postrzega strony, które są responsywne i takie wyświetlane są wyżej w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych niż strony nie dostosowane do nich.

Czy zatem warto dodać wpis o swojej firmie na stronie lokalni.net?

Na to pytanie każdy z nas musi sobie odpowiedzieć samodzielnie. Dla niektórych z nas obecność w tym serwisie będzie jedyną obecnością internetową jaka jest im potrzebna. Nie wszyscy potrzebujemy strony internetowej ale wszyscy potrzebujemy, żeby o naszych firmach wiedziano szczególnie lokalnie. Choćby w promieniu 50 km.

Pamiętajmy o tym, że serwis ma charakter geolokacyjny, to znaczy, że szukający czegoś w Ostrzeszowie dostanie w pierwszej kolejności dostęp do wyników wyszukiwania własnie z Ostrzeszowa, a szukający czegoś w Grabowie otrzyma w pierwszej kolejności oferty z Grabowa.

Podsumujmy w kilku słowach co Ty będziesz z tego mieć:

  • Wizytówkę swojej firmy z własnym opisem działalności, danymi kontaktowymi takimi, jak zdecydujesz, zdjęciami firmy (lub Twoimi, co wolisz), mapą zintegrowaną z Mapami Google dającą możliwość wyznaczenia dojazdu do Ciebie, wszystko to dostosowane do wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych .
  • Możesz śmiało i bez ograniczeń rozpowszechniać informacje o swoim istnieniu na pomocą np. Facebooka
  • Możesz dzięki temu docierać do znajomych swoich znajomych (lub oni będą mogli docierać do Ciebie w myśl zasady, że jeśli ich znajomi korzystają z Twoich usług, to pewnie są one dobre również i dla nich).

Boisz się samodzielnie wprowadzać swoje ogłoszenia na stronę?

Nie ma problemu. Skontaktuj się mailowo, a pomogę ci to zrobić.

 

 

 

Dodaj opinię